Од Куманова до Кајмакчалана
Прослављени српски глумац Тихомир Арсић посетио је јуче Блаце и одржао предавања основцима и средњошколцима на тему „Од Куманова до Кајмакчалана“.
Она су део кампање коју познати глумац спроводи уз подршку Српске Православне Цркве и часописа Светосавско звонце. Боравећи најпре у селу Барбатовац и истуреном одељењу Основне школе „Стојан Новаковић“ из Блаца, Тихомир Арсић је говорио о Првом светском рату и страдању српског народа и војске, о подвизима и жртвама, као и обавези нас потомака да са великим поносом чувамо успомену на своје храбре претке.
Након тога још два предавања са истом темом Арсић је одржао у сали Скупштине Општине Блаце, за ученике основне и средње школе. Представљајући госта и најављујући предавање присутне је, испред локалне самоуправе, поздравио председник СО Блаце Златко Димитријевић.